close
متخصص ارتودنسی
پايگاه خبري تحليلي فانوس آنلاين
صفحه اصلی فانوس آنلاین هر 5 دقیقه به روز میشود
دوشنبه 20 مرداد 1393 9:59
گزارش 28 استاندار کرمانشاه به مردم شریف استان
روز سه شنبه سی و یکم تیر در تهران جلسه ای با آقای آقا محمدی داشتم. ایشان از مسئولین بررسی های اقتصادی دفتر مقام معظم رهبری هستند. در این جلسه بحث ها پیرامون مطالعاتی بود که در زمینه ی توسعه ی مناطق کشور انجام شده است. کشور به نه منطقه تقسیم شده تا هر یک از این مناطق بر اساس مشابهت هایی که دارند همکاری هایی در زمینه ی توسعه داشته باشند. کرمانشاه در منطقه ی هشتم این تقسیم بندی در کنار همدان، کردستان و زنجان قرار گرفته است. این منطقه ی هشتم متاسفانه از نظر شاخص های مختلف به خصوص شاخص های اقتصادی در جایگاه مناسبی نیست. مقدمات تهیه ی برنامه هایی را به بحث گذاشتیم که این چهار استان بر اساس کارکردها، اشتراکات و پتانسیل هایی که دارند در مسیر توسعه قرار گیرند. قرار شد که در ابتدای امر مسائل مربوط به گردشگری را برسی کنیم و بعد به سراغ زمینه های دیگر برویم. یکی از نکات مهمی که در این جلسه مورد توافق قرار گرفت این بود که برای توسعه به جای ایجاد مناطق جدید، مناطق موجود را ساماندهی و ارتقا دهیم.
بعد از این جلسه به کرمانشاه برگشتم.
با تمام توان از توليد كنندگان استان حمايت می كنیم
صبح روز چهارشنبه اول مرداد با فرزندان شهيد محمد آقايي دیدار داشتم که در قصرشیرین در زمینه ی توليد چوب پلاست فعاليت می کنند. پنجاه درصد از مواد اوليه توليدشان از چوب هاي ضايعاتي است و آنگونه كه خودشان مي گفتند تنها توليد كننده اين محصول در منطقه هستند.درخواست حمايت داشتند بخصوص در زمينه تنفس وامي كه دريافت کرده اند و اينكه پروژه هاي دولتي از محصول آنها خريداري كند. من بر اساس تجارب خودم عرض كردم كه موفقيت شما براي فروش بيشتر در جذب بازارياب خوب است و توليد محصول باید هرچه می تواند باكيفيت تر باشد. اين دو اصل از اصول بنيادي موفقيت در توليد و فروش محصول توليدي است. در ضمن گفتم که ما با تمام توان از توليد كنندگان استان حمايت می كنیم. درخواستي را هم كه داشتند به آقاي دارابي(مدير كل دفتر هماهنگي امور اقتصادي) ارجاع دادم كه پیگیری کنند.
از چهارصد هکتار به هفت هکتار
در ادامه ی برنامه های روز چهارشنبه دیداری با اعضاي شركت دانش آموختگان كشاورزي داشتم كه يك مجتمع كشاورزي را اداره مي كنند. اينگونه كه نماينده اين گروه مي گفت در ابتدا كار زراعت و تحقيقات زراعي را در حدود چهارصد هکتار انجام داده اند و افراد زيادي را نيز جذب كار كرده اند بطوريكه نماينده ی يك مجتمع معتبر كشاورزي در انگليس، كار اينها را هم طراز كارهايي كه در اروپا انجام شده ذكر كرده بود. الان در يك زمين هفت هكتاري كار انجام مي دهند و نيازمند افزايش مبلغ وامي بودند كه براي آنها تصويب شده است. من خيلي ناراحت شدم كه چرا از چهارصد هكتار به هفت هكتار رسيده اند و گفتم كه من واقعاً خودم را آماده كرده بودم كه شما دو سه هزار هكتار زمين منابع طبيعي را از من درخواست بكنيد تا افراد زيادي از فارغ التحصيلان كشاورزي را جذب كار كنيد؛ اما وقتي شنيدم كه الان داريد روي هفت هكتار كار مي كنيد شوكه شدم. گفتم من حاضرم كه چند هزار هكتار زمين در اختيارتان قرار بدهم و به شرطي كه تحول ايجاد كنيد و باعث ايجاد اشتغال شويد؛ اما نااميدم كرديد كه از چهارصد هكتار به هفت هكتار رسيده ايد. توضيحاتي دادند و نهايتا درخواست شان را به حوزه برنامه ريزي ارجاع دادم كه رسيدگي شود.
سومار، جایگزینی برای پرویزخان
عصر روز چهارشنبه به همراه آقاي ميرزايي(معاون برنامه ريزي) در كارگروه توسعه صادرات غیر نفتی شركت كردم. بحث اول این جلسه درباره ی جايگزين كردن يك محور براي ادامه ی صادرات با توجه به تعطيلي بازارچه پرويزخان به دليل ناامني عراق بود كه محور سومار پيشنهاد شد و چون عراق از لحاظ مواد غذايي به شدت نيازمند است. طرف عراقي حاضر شده كه مرز سومار را رسمي اعلام كند و بازارچه اش را در خاك خودش آماده كند. آنگونه كه مديران، بخصوص فرماندار گيلانغرب و مديران كل گمرك و صنعت، معدن و تجارت و نيز رييس اتاق بازرگاني می گفتند باید از اين فرصت استفاده كنيم و مرز سومار را به مرز رسمي تبديل كنيم كه در آينده هم اگر اوضاع عراق آرام شد و مرز خسروي دوباره فعال شد استان كرمانشاه دو مرز رسمي داشته باشد و مردم از مواهب آن استفاده بكنند كه براي گيلانغرب هم خيلي مفيد خواهد بود. از فرماندار گيلانغرب خواستم كه سريعاً امكانات لازم از جمله آب و برق و تلفن و كانكس و هر چه بازارچه سومار لازم دارد را بررسي كند و موارد مورد نیاز را تهیه کنند و از مدير كل راه و شهرسازي هم خواستم نسبت به تعريض راه سومار و نيز ساخت پل هايي كه براي تسطيح و تعريض راه بازارچه سومار لازم است سريعا اقدام كند كه آقاي فدايي(مديركل راه و شهرسازي) قول دادند كه فردا پنجشنبه شخصا به سومار برود و پيگير اين مسئله باشد.
موضوع بعدي جلسه درباره ی ممنوعيت صادرات آرد بصورت صادرات مجدد بود كه دستور بررسي دادم و گفتم كه جلسه اي با صادركنندگان و توليدكنندگان آرد در استان بگذارند تا دلايل توقف اين كار را بررسي كنيم. روي بحث صادراتِ مجدد خيلي تاكيد دارم چون صادركنندگان، گندم را از يك كشور ديگر كه معمولا از كشورهاي آسياي ميانه است وارد مي كنند و آن را در كارخانه هاي خود به آرد توليد مي كنند و بعد هم به كشورهايي چون عراق و سوريه صادر مي كنند كه كلي هم سود و اشتغال زايي دارد.
موضوع بعدي جلسه کارگروه توسعه ی صادرات در مورد تعرفه هاي مختلف روي دام سنگين، سيب زميني و نخود و نيز نبودِ باراندازِ بهداشتي مناسب براي محصولات كشاورزي، عدم وجود برند و بسته بندي مناسب محصولات صادراتي و نبود كشتارگاه مخصوص صادرات مرغ بود كه تصميماتي در خصوص هر يك از آنها گرفته شد.
يكي از پيشنهادات مهمي كه مطرح شد بحث ايجاد پايانه صادراتي كشور در كرمانشاه بود به طوري كه محصولاتي كه قرار است از استان هاي ديگر به عراق صادر شود توسط تجار استان وارد كرمانشاه شود و صادركنندگان كرمانشاهي آنها را صادر كنند تا كرمانشاه مركز صادرات كشور به عراق شود. آقاي عبدالعلي زاده زماني كه استاندار آذربايجان شرقي بود همين روش تشويق سرمايه گذاران را انجام مي داد و با همين روش آنجا را توسعه داد. ما هم بايد همين كار را انجام بدهيم و نمونه موفق اين كار شركت كابل پويا غرب است كه حمايتش كرديم و مشكلاتش هم حل شد.
حمایت از ذهن های خلاق
در ادامه ی برنامه های روز چهارشنبه ملاقاتی با آقای كاميار فرامرزي (مخترع جوان كرمانشاهي) داشتم. اين مخترع بیست و سه ساله تاکنون برنده ی شانزده مدال جهانی شده است و يكي از مهمترين اختراعاتش ساخت دستگاه پاستوراتيزاسیون شير بدون حرارت بود. پيشنهادش اين بود كه انستيتو پرورش مخترعين را براي اولين بار در ايران ايجادكند و گفت كه بخاطر عرقي كه به كرمانشاه دارد مي خواهم كه در اينجا آن را بسازم. خيلي پيشنهاد خوبي بود و گفتم كه من براي اين استاندار شده ام كه امثال شما را پيدا و حمايت كنم. امروزه ذهن هاي خلاق كه ايده توليد مي كنند معمولا از لحاظ مالي ضعيف هستند و ما بايد امكانات لازم را درا ختيارشان قرار دهيم. از او خواستم كه طرحش را دقيق و حساب شده بنويسد و قول دادم كه تمام قد از اين طرح حمايت كنم.
در ادامه ی برنامه ها با خبرنگاران شبكه خبر در مورد اهميت راهپيمايي روز قدس مصاحبه اي داشتم و از مردم عزيز كشور و بخصوص استان كرمانشاه دعوت كردم كه در اين راهپيمايي كه يادگار امام عزيزمان است شركت كنند، كه هم لبيكي به نداي مظلومان جهان است و هم راهی برای محکوم کردن جناياتي كه اين روزها در غزه رخ می دهد.
در پایان برنامه های روز چهارشنبه در جشن گلریزان برای آزادی زندانیان جرایم غیر عمد شرکت کردم و بعد هم در مراسم افطاری با حضور ایثارگران استانداری شرکت کردم.
بازديد از اداره كل حفاظت محيط زيست استان
صبح روز پنجشنبه دوم مرداد به همراه آقای حاتمي (معاون توسعه مديريت و منابع انساني)، جعفرهمتي(مشاور عالي) و بهرام سليماني(مديرمل حوزه استاندار) ، بازديدي از اداره ی كل حفاظت محيط زيست استان داشتيم و از نزديك در جريان كارها و فعاليت هاي انجام شده در اين اداره كل قرار گرفتيم. در دنياي امروز توجه و حفظ محيط زيست يك امر ضروري است كه باید روی آن حساسيت بالايي داشته باشیم، چون مسئله ی محیط زیست، مسئله ی سلامت انسان هاست. بسياري از مشكلات آب و هوايي، آلودگي هوا و بيماري هاي تنفسي و... با محيط زيست ارتباط مستقيم دارد.
در ادامه ی برنامه های روز پنجشنبه جلسه ای با آقاي صيدمحمدي (معاون دانشگاه آزاد و رئیس مرکز سما) داشتم. ایشان گزارشي از روند فعاليت هاي اين دانشگاه و مدارس زير مجموعه اش ارائه کردند. در میان گزارش ایشان تدريس دویست و چهل نفر از كارشناسان ارشد استان در اين دانشگاه و پوشش بيمه اي همه ی آنها قابل توجه بود. برای توسعه ی دانشگاه و مراکز آموزشی شان يك قطعه زمين متعلق به شهرداري را مد نظر داشتند و حاضر بودند با قيمت مصوب خريداري كنند. درخواست شان را براي پيگيري و بررسي به مهندس نيك كردار(معاون هماهنگي امور عمراني) ارجاع دادم.
هماهنگی ها برای برگزاری دهمين جشنواره سراسري قرآن و عترت در کرمانشاه
برنامه ی بعدی ام در روز پنجشنبه شرکت در جلسه هماهنگي برای دهمين جشنواره سراسري قرآن و عترت بود. قرار است این جشنواره به ميزباني دانشگاه علمي كاربردي در كرمانشاه برگزار شود. ريس اين دانشگاه گزارشي از اقدامات اوليه و هماهنگي هاي صورت گرفته با دستگاه ها و نهادهاي مرتبط ارائه داد كه از همه آنها خواستم به نحو احسن همكاري كنند. معتقدم كه ما موظفيم در حوزه قرآن بصورت عملي و جهت دار حركت كنيم تا جامعه را به طرف يك فضاي معنوي ببريم؛ بايد مجموعه ادارات و نهادهاي استان درگير مسائل قرآني بشوند و اين امر اگر با كار علمي، اجرايي شود مطمئنم كه بر روحيه ی مردم تاثيرات مثبت مي گذارد.
در پایان برنامه های روز پنجشنبه در جلسه ی کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری استان شرکت کردم و بعد در مراسم افطاري با حضور سرمايه گذاران استان شركت كردم.
صبح روز شنبه چهارم مرداد در تهران جلسه ای با آقای مرجانی داشتم. ایشان از سرمایه گذاران اهل گیلانغرب هستند صحبت هایی درباره ی چند پروژه ی خود در زمینه ی فرآوری قیر طبیعی برای تولید پودر پرینتر، پودر میکرونیزه و ... داشتند. از آنجایی که یکی از اولویت های ما توسعه و رونق مناطق مرزی است از طرح های ایشان استقبال کردم و پیگیری های لازم برای اجرایی شدن آنها را انجام خواهم داد.
در ادامه ی برنامه های روز چهارم جلسه ای با آقای ویسه (معاون اقای جهانگیری) داشتم و درباره ی سفر آقای جهانگیری هماهنگی هایی را انجام دادیم.
حل و فصل مسائل واحدهای تولیدی از طریق رایزنی با بانک سپه
روز شنبه همچنین جلسه ای با آقای تقوی(مدیر عامل بانک سپه) داشتم، در این جلسه مدیر کل جهادکشاورزی استان و چند تن از سرمایه گذاران استان نیز حضور داشتند. مسائل چندین واحد تولیدی استان که بیشتر مربوط به گاوداری ها بودند مورد بررسی قرار گرفت و خوشبختانه مسائل نقدینگی این واحد ها و موارد اختلافی آنها با بانک سپه همگی حل و فصل شد. توافقی نیز صورت گرفت که برای تسهیل کار از این به بعد بانک سپه زمین های کشاورزی زیرِ طرح های تولیدی را هم به عنوان وثیقه بپذیرد.
در ادامه ی برنامه های روز شنبه جلسه ی با استاندارانِ استان های مرزی داشتم و به بحث و بررسی درباره ی مسائل مختلف پرداختیم.
دیدگاهی جدید برای تشکیل خانه احزاب
آخرین برنامه ام در روز شنبه شرکت در جلسه ی مشترک وزیر کشور، استانداران و دبیران احزاب بود. در این جلسه دبیران احزاب اصلاح طلب و اصول گرا به تساوی وقت داشتد؛ درباره ی مسائل مختلفی از جمله ضرورت ها و راهکارهای نشاط سیاسی در کشور، ضرورت روحیه ی حزبی برای فعالیت های سیاسی، همدلی میان احزاب با گرایش های مختلف و ... مطرح شد. همچنین در مورد خانه ی احزاب بیان شد که این خانه با دیدگاهی جدید تشکیل شود به شکلی که فکر نکنند این خانه احزاب حزبی جدید است و این خانه پیگیر مطالبات و رسالت حقیقی خود باشد.
حل و فصل مسائل واحدهای تولیدی از طریق رایزنی با مديرعامل بانک صادرات
صبح روز یکشنبه پنجم مرداد جلسه ای در بانک صادرات با آقای پیشرو (مدیر عامل این بانک) داشتم. در این جلسه که آقای رحیمی (مدیر کل صنعت، معدن و تجارت استان) نیز حضور داشتند، مسائل چندین واحد تولیدی مطرح و مشکلات آنها حل شد؛ از جمله مشکلات شرکت هومان و بومان و یک پروژه ی تولید تجهیزات پزشکی. در این جلسه مسئله ی پتروشیمی کرمانشاه نیز مطرح شد و با رقم بسیار بالایی که به این پتروشیمی تزریق خواهد شد ظرفیت تولیدی آن به دو برابر افزایش می یابد.
روز یکشنبه جلسه ای نیز با نمایندگان شرکت آلمانی دُرش داشتم و موضوع جلسه مطالعات برای منطقه ی ویژه قصر شیرین بود.
ادامه ی پیگیری ها برای تعیین سازمان مسئولِ منطقه ی ویژه ی قصر شیرین
در ادامه ی برنامه های روز یکشنبه جلسه ای با آقای ترکان(مشاور رئیس جمهور و رئيس مناطق آزاد و ویژه کشور) داشتم برای تعیین سازمان مسئولِ منطقه ی ویژه ی قصر شیرین. آقای ترکان دستور های لازم برای اجرایی شدن کار را صادر کردند و به زودی آن دستورات ابلاغ می شود. تمام کارها و پیگیری ها برای منطقه ی ویژه ی قصر شیرین طی همین چند ماه اخیر اتفاق افتاده و خوشبختانه به مراحل خوبی رسیده است.
پیگیری مسائل کارخانه ی خودرو سازی صحنه
برنامه ی بعدی ام در روز یکشنبه ملاقات با آقای نوربخش (مدیر عامل تامین اجتماعی) بود. موضوع اصلی جلسه درباره ی کارخانه ی خودرو صحنه بود. برای ایجاد این کارخانه شراکتی بین ایران خودرو و تامین اجتماعی وجود دارد و مشکلاتی ایجاد شده که برای رفع آنها پیشنهاد این بود که تامین اجتماعی سهم خود را به ایران خودرو بفروشد. آقای نوربخش موافقت کردند که به سرعت و ظرف دو هفته سهام شا ن قیمت گذاری و فروخته شود. در این جلسه آقای نوربخش مشکل سه مجموعه ی درمانی در شهرستان های مختلف استان(شهرستانهاي: سنقر و كليايي، پاوه و جوانرود) را مطرح کردند که دستور دادم فرمانداران زمین های مورد نیاز را شناسایی کنند تا تامین اجتماعی پای کار بیاید و کارها انجام شود.
روز دوشنبه ششم مرداد از صبح تا عصر در وزارت کشور بودم و جلساتی با مدیران حوزه های مختلف حراست و بازرسی و هماهنگي امورعمرانی و ... داشتم و در ضمن پیگیری احکام فرمانداران و دیگر انتصابات را هم انجام دادم.
بعد از عید فطر به کرمانشاه برگشتم و روز پنجشنبه نهم مرداد، دو جلسه ی مفصل در مورد سفر آقای دكترجهانگیری معاون اول رئيس جمهور به کرمانشاه داشتم. جلسه ی اول با شورای معاونین بود و جلسه ی دوم با نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی بود. در این جلسات به طور مفصل به این پرداختیم که در سفر آقای جهاگیری به طور مشخص چه مطالبات و انتظاراتی را در اولویت قرار دهیم که بیشترین فایده را برای مردم استان داشته باشد.
انتقال پادگان ها به خارج از شهر
روز جمعه دهم مرداد جلسه ای با آقای جوادیان (مدیر کل دفترامورشهری و شوراها) داشتم و درباره ی کنترل و نظارت بر سازمان هایی مثل: قطارشهري، اتوبوسرانی،بهسازي و نوسازي بافت فرسوده، تاکسی رانی و... داشتیم. صحبت کردیم که در حوزه ی مربوط به خدمات شهری نظارت بیشتری داشته باشیم. یکی دیگر از موضوعات جلسه مربوط به انتقال پادگان ها به خارج از شهر بود. انتقال پادگان ها مسئله ای مهم و تحولی برای شهر کرمانشاه خواهد بود. امیدوارم با هماهنگی هایی که صورت گرفته بتوانیم به سرعت این کار را اجرایی کنیم.
با آقای جوادیان صحبت هایی هم درباره ی تخلفات ساختمانی داشتیم. از زمانی که به استان آمده ام دنبال این بوده ام که مردم کمتر برای ساخت و ساز تخلف کنند و طی همین مدت در کمیسیون ماده ی پنج تصمیمات مهمی برای تسهیل امور ساخت و ساز صورت گرفته است.
روز جمعه بعد از شرکت در مراسم عبادی سیاسی نماز جمعه، جلسه ای با حوزه ی بودجه ی استانداری داشتم و همچنین جلسه ای با آقای حیدری مدیر کل امنیتی و انتظامی استانداری درباره ی مسائل مربوط به مرز سومار.
جلسه در نهاد ریاست جمهوری و اتخاذ تصمیمات مورد نیاز برای حل مشکلات پروژه ی پالایشگاه آناهیتا
روز شنبه یازدهم مرداد سفری یک روزه به تهران داشتم و در نهاد ریاست جمهوری جلسه ای برای حل مشکلات پروژه ی پالایشگاه آناهیتا داشتم. در این جلسه سهام داران پالایشگاه: آقای معظمی (معاون وزیر نفت) آقای فیاض(مدیر عامل شستا) آقای شیری (مدیر بولدینگ زیر مجموعه شستا) خانم عطاریان(رئیس سازمان بازنشستگی) حضور داشتند و به غیر از سهام داران، من و آقای مصری (نماینده مردم کرمانشاه) و آقای ویسه (معاون اقای دكتر جهانگیری) نیز حضور داشتیم. در این جلسه تصمیم های مهمی گرفته شد از جمله اینکه: ترکیب سهام داران به همان رول قبل باشد و تغییری نکند - سهام داران تا ده روز آینده تعهدات قبلی شان را به حساب پالایشگاه واریز کنند – در خصوص تامین آب مورد نیاز پالایشگاه در زمان مقرر و احداث جاده دسترسی، استانداری کرمانشاه اقدام لازم را انجام دهد – وزارت نفت پیش بینی لازم را برای احداث خط لوله در قالب بودجه سال نود و چهار و با ظرفیت های قانونی دیگر انجام دهد و ...
در حاشیه ی این جلسه رایزنی هایی با خانم عطاریان برای سرمایه گذاری های جدید سازمان بازنشستگی در استان انجام دادم و همچنین صحبت هایی با آقای شیری در رابطه با تسریع امور کارخانه های کاغذ غرب و اسید سیتریک داشتم.
در ادامه ی برنامه های روز شنبه در وزارت کشور جلسه ای با معاون امنیتی داشتم و درباره ی مشکلاتی که در بحث ترانزیت سوخت ایجاد شده و باعث بیکاری پنج – شش هزار نفر شده صحبت کردیم. اقلیم کردستان عراق پیگیر حل مشکلات است و امیدواریم این مسئله هرچه زودتر برطرف شود.امتياز : نتيجه : 5 امتياز توسط 5 نفر مجموع امتياز : 5

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در بالاترين اشتراک گذاري در فيس بوک اشتراک گذاري در افسران | چاپ | نظرات خود را در ذيل مطلب بيان فرماييد

ارسال دیدگاه 1
  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی
کلیه ی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
Copyright © 2017 fanoosonline, All rights reserved