close
متخصص ارتودنسی
پايگاه خبري تحليلي فانوس آنلاين
صفحه اصلی فانوس آنلاین هر 5 دقیقه به روز میشود
یکشنبه 07 شهريور 1395 15:11
دوستداران نظام از شنیدن خدمات دولت خشنود می شوند

به گزارش فانوس آنلاین ؛ بهرام سلیمانی روز شنبه به مناسبت هفته دولت در جمع نمازگزاران مسجد امام هادی (ع) شهرک ولایت کرمانشاه به بیان دستاوردهای دولت تدبیر و امید در سه سال گذشته در استان کرمانشاه پرداخت.

** دولت تدبیر و امید موفق در عرصه اقتصاد
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه در این راستا به تشریح خدمات دولت در دو بخش ملی و استانی پرداخت و گفت: دولت تدبیر و امید دستاوردهای بسیار ارزشمندی را در سطح ملی و به ویژه در حوزه اقتصادی داشته که از جمله آن ها می توان به افزایش رشد اقتصادی از منفی 6.8 درصد در سال 91 به مثبت 4.4درصد در سال 95 و کاهش نرخ تورم از 35 درصد در سال 92 به هشت درصد در سال جاری اشاره کرد.
این مدیر اجرایی استان اظهار کرد: در حوزه نفتی نیز شاهد افزایش صادرات نفتی کشور از 1.1 میلیون بشکه به 2.5 میلیون بشکه در روز و همچنین پیشی گرفتن صادرات غیرنفتی از واردات پس از 80 سال بودیم که در نوع خود یک کار بزرگ محسوب می شود.
وی ادامه داد: در این حوزه همچنین شاهد خودکفایی در تولید بنزین پس از چند دهه بودیم که این مهم به همت کار جهادی مدیران و کارشناسان تلاشگر ایرانی صورت گرفت.
سلیمانی هم چنین تثبیت نرخ ارز بدون پشتوانه دلارهای نفتی به مدت 3.5 سال را از دیگر دستآوردهای قابل تقدیر در دوران دولت تدبیر و امید دانست.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری در ادامه به تشریح دستاوردهای دولت در حوزه سلامت پرداخت و اظهار داشت: طرح سلامت برای نخستین بار در کشور اجرا شد و در قالب این برنامه سهم پرداختی بیماران از 50 درصد به هشت درصد کاهش یافت.
وی همچنین بیان کرد: نرخ تورم در مواد غذایی از60 درصد در سال 91 در سال جاری تک نرخی شد که این مهم در حوزه مواد خوراکی پس از10 سال تحقق یافت.
سلیمانی در بخش دیگری از سخناش به دستاوردهای دولت در بخش کشاورزی اشاره و عنوان کرد: تولید گندم از 4.5 میلیون تن در سال 92 به 10.5 میلیون تن در سال جاری افزایش یافت.

** کاهش قاچاق کالا گامی در راستای تقویت تولید ملی
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری همچنین در باره عملکرد دولت تدبیر و امید در حوزه های مختلف اظهار داشت: در سال جاری قاچاق از 25 میلیارد دلار به 12 تا 15 میلیارد دلار کاهش یافت که کاهش قاچاق گامی ارزشمند در راستای حمایت از تولید داخلی و تحقق سیاست های اقتصاد مقاومتی مورد نظر رهبر معظم انقلاب محسوب می شود.
این مدیر اجرایی در دنباله سخنانش اظهار داشت: با وجود نصف شدن درآمدهای نفتی در سال 94هزینه عمرانی به 28 هزار میلیارد تومان رسید که این رقم در سال 91 تنها 15هزار میلیارد تومان بوده است.
وی در بخش دیگری دست آوردهای دولت در بخش محیط زیست را نیز قابل اعتنا دانست و گفت: بهبود وضعیت دریاچه ارومیه و آلودگی هوای شهر تهران از جمله فعالیت های ارزشمند زیست محیطی دولت در این عرصه محسوب می شود.

** ایران تبدیل به یک قدرت فرامنطقه ای شده است
سلیمانی به تشریح ارتقای جایگاه منطقه ای و جهانی کشور طی سال های اخیر نیز پرداخت و عنوان کرد: امروز ایران از یک قدرت منطقه ای به یک قدرت جهانی تبدیل شده که شرایطی پدید آمده که هیچ مشکلی در سطح منطقه و حتی جهان بدون جلب نظر ایران قابل حل نیست.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری ادامه داد: نامزدهای ریاست جمهوری آمریکا هر کدام حدود 70 بار عبارت ایران را در مناظره تلویزیونی خویش بکار می برند که این نشان از اهمیت بسیار بالای ایران در صحنه های بین المللی دارد.
این مدیر اجرایی افزود: همچنین ایران در تمام علوم استراتژیک، از انرژی هسته ای گرفته تا علوم فضایی، نانو تکنولوژی، شبیه سازی و پزشکی و ...، جزو 10 کشور برتر جهان محسوب می شود. علاوه بر این ایران در صنایع موشکی نیز در ردیف چهار قدرت دنیا محسوب می شود.
وی ادامه داد: امروز هر چند ایران در میان حصاری از آتش جنگ های منطقه قرار گرفته است؛ اما کشور ما جزو امن ترین کشورهای دنیاست.

** اجرای راه آهن غرب تا پایان سال مالی 95
سلیمانی در بخش دیگری از سخنانش به تشریح دستآوردهای دولت تدبیر و امید در سطح استان کرمانشاه پرداخت و گفت: کار اجرایی راه آهن غرب کشور از سال 80 شروع شده که با گذشت 15 سال هنوز به بهره برداری نرسیده است اما با دستور اکید رییس جمهوری در سفر اخیر مصوب شد این شبکه مهم ریلی غرب کشور تا پایان سال مالی 95 به کرمانشاه برسد و سه سال بعد نیز راه آهن تا خسروی امتداد یابد.
مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری همچنین عنوان کرد: از مجموع 47 هزار واحد مسکن مهر استان در دولت قبل 17 هزار واحد تحویل شده است و طی سال های 93 و 94 نیز 15 هزار واحد به متقاضیان واگذار شده و تا پایان امسال نیز 6 هزار واحد دیگر به بهره برداری می رسد. مابقی (حدود هشت هزار واحد) نیز در سال آینده به بهره برداری خواهند رسید.

** بازسازی نفت شهر پس از 27 سال
این مدیر اجرایی در دنباله سخنانش شروع بازسازی کامل نفت شهر پس از 27 سال از پایان جنگ تحمیلی را از دیگر دستآوردهای مهم دولت تدبیر و امید در کرمانشاه دانست و گفت: تاکنون در این روند احداث یک مرکز بهداشت، 2 مدرسه، 2 سالن ورزشی، مسجد، آماده سازی شبکه معابر و خیابان ها به اتمام رسیده و 50 واحد مسکونی نیز در دست احداث است که تاکنون 65 درصد پیشرفت فیزیکی داشته اند.

** گشایش بازارچه مرزی سومار در کمتر از یک سال
وی در دنباله سخنانش به آغاز عملیات اجرایی بازارچه سومار اشاره کرد و گفت: مجوز احداث این بازارچه مرزی سال ها پیش از این صادر شده بود اما همچنان روی کاغذ مانده بود. خوشبختانه طی عملیاتی فشرده ای با احداث جاده و اجرای دو دهنه پل 200 متری، مین روبی 19 هکتار و محوطه سازی، روند احداث این بازارچه مهم و استراتژیک تنها ظرف یک سال به اتمام رسید.
سلیمانی ادامه داد: هم اکنون نیز مبادله کالا در سومار به عنوان یک مرز تجاری ویژه در حال انجام است و در آینده نزدیک تردد مسافر نیز از این مرز مهم صورت می گیرد.
مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری همچنین افزود: از سال 82 تا 92 در مجموع 237 روستا در کل استان گازرسانی شده اند اما در طول این سه سال 363 روستا گازدار شده اند و گازرسانی 621 روستای دیگر نیز در دست اجراست که امیدواریم تا پایان سال 96 کلیه روستاهای بالای 20 خانوار گازدار شوند.
وی ادامه داد: در طول این سه سال 382 روستای استان از نعمت آب شرب بهره مند شده اند و امسال نیز 152 روستای دیگر از این امکان برخوردار خواهند شد.

** بازگشت 79 واحد راکد به چرخه تولید
سلیمانی در دنباله سخناش به تشریح دستآوردهای دولت در بخش صنعت پرداخت و گفت: قبل از آغاز به کار این دولت، 193 فقره واحد صنعتی با سرمایه گذاری 226 میلیارد تومان و اشتغال 3886 نفر تعطیل و راکد بودند. پس از تلاش های گسترده صورت گرفته در طول سالهای 93 و 94، تعداد 79 واحد صنعتی و کشاورزی که قبلا راکد بودند دوباره فعال شدند و به چرخه اقتصادی بازگشتند.
مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری ادامه داد: از مجموع 700 میلیارد تومان تسهیلات که در سفر مقام معظم رهبری تصویب شده بود تا قبل از آغاز به کار این دولت، تنها 150 میلیارد تومان آن تعیین تکلیف شده بود اما در این دوره موفق شدیم کل تسهیلات را تعیین تکلیف و جذب کنیم.
این مدیر اجرایی با اشاره به دست آوردهای حوزه تجارت و بازرگانی، افزود: با رونقی که در بازارچه های مرزی استان پدید آمده است در سال 93 و 94 ، پنج میلیارد و 300 میلیون دلار صادرات غیرنفتی از طریق بازارچه های استان به کشور عراق داشته است که یک موفقیت چشمگیر محسوب می شود.

**ایجاد منطقه آزاد تجاری قصرشیرین تحولی در اقتصاد کرمانشاه
وی افزود: تصویب کلیت منطقه آزاد تجاری قصرشیرین یکی دیگر از اتفاقات مهمی است که در حالی نهایی شدن است و به زودی در قالب لایحه پیشنهادی دولت به مجلس ارایه می شود که در نهایت منشأ تحول چشمگیری در استان خواهد بود.
سلیمانی در دنباله سخنانش اظهار داشت: همچنین با مواردی همچون؛ موافقت با احداث پتروشیمی چهارم، پیگیری جدی احداث پالایشگاه آناهیتا و فعال شدن ایران خودرو کرمانشاه و بهره برداری از آن تا پایان سال با ظرفیت سه هزار دستگاه خودرو از دیگر دستآوردهای دولت تدبیر و امید در کرمانشاه محسوب می شود که هر کدام اثرات بسیار قابل توجهی در اشتغال زایی، رونق اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری دارند.
مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه همچنین عنوان کرد: 357 روستای استان تاکنون به اینترنت متصل شده اند و یک هزار و 84 روستا نیز تا پایان مهر ماه امسال به شبکه اینترنتی متصل خواهند شد.
وی ادامه داد: تا قبل از شروع به کار این دولت، در هفته 88 پرواز در فرودگاه کرمانشاه صورت می گرفت که الان به حدود 150 پرواز در هفته رسیده است.
سلیمانی همچنین افزود: تأمین و ابلاغ هشت میلیارد دلار اعتبارات از محل صندوق توسعه ملی به منظور اجرای پروژه عظیم گرمسیری و مهار آبهای مرزی از دیگر فعالیت های قابل توجه دولت تدبیر و امید است که در نتیجه آن 50 هزار هکتار از اراضی دیم شهرستانهای قصرشیرین، گیلانغرب و سرپل ذهاب آبی خواهند شد.
مدیر کل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و امور حقوقی استانداری کرمانشاه عنوان کرد: همچنین روند احداث پروژه های مهمی نیز آغاز شده که از جمله آن ها می توان به احداث بیمارستان 540 تخت خوابی کرمانشاه با زیر بنای 49006 متر مربع که در سفر رییس جمهوری عملیات اجرایی آن آغاز شده، تأسیس منطقه ویژه اقتصادی قصرشیرین و شروع عملیات آماده سازی منطقه، تاسیس بازارچه تیله کوه و شروع آماده سازی آن اشاره کرد.علاوه بر این افتتاح بیش از چهار هزار و 400 میلیارد تومان سرمایه گذاری عمرانی و اقتصادی در سفر رییس جمهوری نظیر بهره برداری از سد داریان، شبکه های زیردست سدهای سلیمان شاه سنقر و دایک گیلانغرب از جمله کارهای صورت گرفته است.
وی در ادامه بیان کرد: همچنین افتتاح سد تنگ حمام، افتتاح خط انتقال آب از سد آزادی به دشت حر، افتتاح دانشگاه صنعتی، احداث 640 کلاس درس بازدید بنای 105 هزار متر مربع از دیگر فعالیت های عمرانی مدیریت ارشد استان می باشد.


برچسپ : , , , , ,

امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در بالاترين اشتراک گذاري در فيس بوک اشتراک گذاري در افسران | چاپ | نظرات خود را در ذيل مطلب بيان فرماييد

ارسال دیدگاه 1
  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی
کلیه ی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
Copyright © 2017 fanoosonline, All rights reserved