close
متخصص ارتودنسی
پايگاه خبري تحليلي فانوس آنلاين
صفحه اصلی فانوس آنلاین هر 5 دقیقه به روز میشود
یکشنبه 12 مرداد 1393 9:54
گزارش 27 استاندار کرمانشاه به مردم شریف استان
صبح روز چهارشنبه بیست و پنجم تیر جلسه ای با حجت الاسلام والمسلمین محمدی عراقی (از اعضای مجمع تشخیص مصلحت نظام) و آقای حسینی کیا (نماینده طلاب) داشتم و درباره ی امور فرهنگی و تبلیغات مذهبی صحبت کردیم. گفتم متاسفانه امروزه در این حوزه موازی کاری ها به شدت آسیب رسان شده اند. هر نهادی تبدیل به جزیره ای تنها شده که بی آنکه در ارتباط با دیگر نهادها باشد فعالیت های خود را سامان می دهد، فعالیت هایی که در بسیاری از اوقات دچار هم پوشانی با دیگر نهادها هستند. گفتم که این موضوع یکی از دغدغه های خود من نیز هست که با شرکت در شورای فرهنگ عمومی آن را بیان کرده ام. فکر میکنم یکی از وظایف شورا همین یکدست کردن فعالیت هاست، باید فعالیتها به صورت مشخصی تقسیم بندی و نظامند شوند.
اجرای مراسم میهنی را به خود مردم بسپریم
در ادامه ی برنامه های روز چهارشنبه جلسه ای با معاونت بسيج كارمندي سپاه نبي اكرم(ص) و رئيس بسيج كارمندان داشتم. موضوع این جلسه درباره ی همایشی بود که می خواهند در هفته دولت جهت تجلیل از بیست و یک هزار کارمند شهید دولت برگزار نمایند.
گفتم که در جشن ها و مراسم ملی باید اسلوب های موجود و روتین که رسمی و دولتی هستند، پرهیز کنیم و این مراسم را به میان خود مردم ببریم. باید خود مردم مجری و اداره کننده این مراسم ملی باشند. این همان ویژگی است که بابت آن بسیج شکل گرفته است. در زمانه ای که ارتش بعد از انقلاب دچار اختلالاتی شده بود و سپاه هنوز خوب پا نگرفته بود این بسیج مردمی بود که توانست جبهه ها را به دست بگیرد و از خاک میهن دفاع کند.
در این جلسه گفتم که در همایشها سوای مراسم مد نظرتان تحلیل گران و اساتید دانشگاه را بیاورید که با دقت به تحلیل وضع موجود اقتصادی و اجتماعی و سیاسی کشور بپردازند تا حضار استفاده کنند و بهره وری این نوع از همایش ها افزایش یابد. اطمینان دادم که این گونه مراسم ملی و میهنی را اگر به خود مردم واگذار کنیم، از حالت سرد و بی روح و رسمی و روتین خارج خواهند شد.
حمایت استانداری از صنعت گردشگری
روز چهارشنبه، همچنین دیداری با آقای فعله گری(مدیر کل میراث فرهنگی، صنايع دستي و گردشگري) داشتم. گزارش خوبی در خصوص اقدامات انجام شده و در دست اقدام این اداره كل ارائه کرد. آمار هایی هم در مورد هتلها، مهمانپذیرها و رستوران های بین راهی بیان کرد. پیشنهاد دادم که هتلهای استان را با محوریت یکی از هتلها درجه بندی کنند و برای ایجاد هتل ـ آپارتمان طرح هایی تشویقی را در نظر بگیرند. در خصوص ایجاد تورهای استان گردی و همچنین ایجاد یک خط هوایی کرمانشاه-کیش با یکی از شرکت های هواپیمایی هم بحث شد که تاکید کردم که حتما این کار انجام شود و استانداری هم در این زمینه کمک می کند.
پروژه ای که سیزده سال پیش کلنگ آن به زمین خورده اما هنوز به پایان نرسیده است
در ادامه ی برنامه های روز چهارشنه در جلسه ی سازمان بهسازی و نوسازی شرکت کردم. دستور کار اول این جلسه مربوط به پروژه ی فیروزه بود. پروژه ای که سیزده سال پیش کلنگ آن به زمین خورده اما هنوز به پایان نرسیده است. جوانب مختلف مشکلات این پروژه را قبل از جلسه با آقای نیک کردار (معاون عمرانی) بررسی کرده بودیم و تصمیم گیری ها را در جلسه بیان کردیم و بحث ها صورت گرفت.
در این جلسه به همکاران گفتم این مباحث نباید به طور شفاهی باشد. مبالغ پروژه های عمرانی بالا هستند و باید کاملا به صورت مستند کارشناسی و ثبت شوند. ما برای سه سال و پنج سال کار نمی کنیم. ما بايد طوری کار کنيم که اگر بیست سال دیگر هم کسی تصمیم گیری هایمان را مطالعه کند در آن اما و اگری نباشد. وقتی دباره ی پروژه ای صحبت می شود که مثلا چهل و هشت درصد آن به فلان جا واگذار می شود باید مشخص باشد که چرا چهل و هشت درصد و مثلا نه چهل و چهار درصد. با اعداد باید به صورت دقیق برخورد شود.
ثبت دقیق وقایع حیاتی، پیش نیاز رسیدن به آمار های دقیق برای رسیدن به توسعه است
روز چهارشنبه در جلسه ی شورای هماهنگی ثبت وقایع حیاتی استان نیز شرکت کردم. مديركل ثبت احوال استان در ابتدای این جلسه گزارشی از فعالیت ها و اقدامات صورت گرفته ی این اداره كل و تلاش هایشان برای اینکه همه ی وفات ها و ولات ها به موقع ثبت شوند، ارائه کرد. ثبت دقیق وقایع حیاتی مردم پیش نیاز رسیدن به آمار های دقیق برای رسیدن به توسعه است. ما الان با وضعیت مطلوب فاصله داریم، طبق آمارها هجده هزار شناسنامه ی جلد قرمز در دست مردم استان است که صاحبانشان درخواست کارت ملی نداده اند و بلاتکلیف هستند. پروژه ی ایجاد کارت های هوشمند آغاز شده، اما در بهترین وضعیت پنج سال طول می کشد تا این کار به پایان برسد، لازمه ی اجرای این پروژه ایجاد زیرساخت های ارتباطی است که دستورهای لازم را برای ایجاد این زیرساخت ها دادم. یکی از دستورکارهای اصلی این جلسه ای بود که از این به بعد به منظور دقیق شدن آمار ها، صدور گواهی فوت فقط توسط پزشکان آموزش دیده انجام شود و دیگر همه ی پزشکان مجاز به این کار نباشند. اجرای این برنامه نیازمند هماهنگی میان سازمان آرامستان ها، دانشگاه علوم پزشکی و اداره ی ثبت احول است، زمینه ی این هماهنگی را فراهم كرديم و پیگیری ها باید صورت گیرد.
آخرین برنامه ام در روز چهارشنبه ملاقات با آقای عليرضا ایزدی بود. یکی روز قبل از مراسم معارفه ی ایشان به عنوان فرماندار سنقروكليايي با من ملاقات کردند و توصیه های لازم را برای آغار کار به ایشان گفتم. به ایشان گفتم که سنقرو كليايي با مجموعه پتاسیل هایی که دارد باید از وضعیت محرومیت بیرون بیایدو انتظار ما این است که تحرکی در سنقر اتفاق بیفاند. از آقای ایزدی خواستم که از افراد صاحب نظرِ سنقر کمک بگیرد، مجموعه ی امکانات و نیازمندی های آنجا را به دقت شناسایی کند تا تصمیمات مورد نیاز را اتخاذ کنیم.
اعتدال به معنای سکوت در برابر زایل شدن حقوق و آبروی افراد نیست
صبح روز پنجشنبه بیست و ششم تیر به منظور شرکت در مراسم تودیع و معارفه ی فرماندار سنقر و كليايي به آنجا رفتم. این مراسم برگزار شد؛ اما در خلال آن برخی صحبت هایی را بیان کردند و تهمت هایی را زدند که من هم مجبور به پاسخگویی شدم. مشی ما اعتدال است؛ اما اعتدال به معنای سکوت در برابر زایل شدن حقوق و آبروی افراد نیست. بعد از پایان این مراسم هم کسانی قصد دشتند با سخنانی که در مسیر وحدت نبود جلسه را به حاشیه بکشانند که من دیگر ضرورتی برای ادامه ی آن مباحث ندیدم و پس از مراسم معارفه(فرماندار، معاون فرماندار و بخشدارمركزي) به كرمانشاه برگشتيم. به هر حال وظیفه ی ما پرداختن به اصل مطالب است و وقتی برای پرداختن به حاشیه ها نداریم.
کرمانشاه به دو بیمارستان عمومی نیاز دارد
روزهای جمعه بیست و هفتم و شنبه بیست و هشتم تعطیل رسمی بود. صبح روز یکشنبه بیست و نهم تیر، به همراهمعاونینم آقایان: آزرمي، ميرزاييو نيك كردار در جلسه احداث بيمارستان540 تختخوابي كرمانشاه شركت كردم. در این جلسه عنوان شد كه كرمانشاه به دو بيمارستان جنرال يا همان بيمارستان عمومي نیاز دارد تا بعدها در كنار آن بيمارستان هاي تخصصي به وجود بيايد. مشكل مكان و اعتبار داشت كه بحث هاي زيادي در اين خصوص انجام شد. پيشنهاد شد كه در محوطه ی بيمارستان فارابي يكي از اين بيمارستان ها تاسيس شود كه براي بررسي مشكلات ترافيكي و ساير امور قرار شد مطالعه ی بيشتري روي آن صورت بگيرد.
در این جلسه بحث ايجاد شهرك سلامت هم مطرح گرديد كه در يكي از اين چهار مكان يعني سراب قنبر، سراب نيلوفر، پارك شرقي و بيستون ايجاد شود و يا به بخش خصوصي واگذار شود. ايجاد شهرك سلامت طرح خوبي است كه مي تواند با توجه به ظرفيت كشور عراق در جلب توريست و بيماران عراقي مفيد واقع شود.
در اين جلسه همچنین پيشنهاد گرديد كه مجتمع هاي پزشكي مانند مجتمع هايي كه در پاركينگ شهرداري است در جاهاي مختلف شهر ايجاد شوند و تمرکز زدایی را در این زمینه ایجاد کنیم.
استفاده ی آزمایشی از آسفالت پرایمری
در ادامه ی برنامه های روز یکشنبه جلسه ای با یک هیات اروپایی در زمینه ی آسفالت پرایمری داشتم. آقاي يونگ (مديرعامل شرکت تارا) برای همکاری در کرمانشاه اعلام آمادگی کردند. از لاستيك هاي فرسوده ماده اي بنام «گرانول» بدست مي آورند كه بعد با قير و يكسري مواد افزودني تركيب می شود و نوعي آسفالت از آن توليد مي کنند. در اروپا هم این نوع آسفالت آزمايش شده است. در این جلسه آقاي فدايي (مدير كل راه و شهرسازي استان) پيشنهاد داد كه پنج كيلومتر از محور گردنه ی پاطاق به طور آزمايشي با اين تركيب، آسفالت بشود تا اگر كيفيت آن مورد تاييد قرار گرفت تكنولوژي آن را وارد كرمانشاه كنيم.
لزوم تغییراتی در ساختار و نوع اداره ی اردوگاه چشمه سفید
برنامه ی بعدی ام در روز یکشنبه شرکت در شوراي هماهنگي مبارزه با مخدر بود. در این جلسه بحثهايي در مورد اردوگاه چشمه سفيد و لزوم تغييراتي در ساختار و نوع اداره آنجا مطرح شد. قرار شد دو هفته روي آن كار كنند و نتيجه را گزارش بدهند تا براي آن تصميم گيري كنيم.
تلاش می کنم اين شورای هماهنگی برنامه محور تر شود تا با تعریف درست راهبرد ها و پروژه ها تاثيرات محسوسي را در جامعه شاهد باشیم.
کلنگ زنیِ فاز دوم مجموعه تفريحي- توريستي ستاره اورامان
آخرین برنامه ام در روز یکشنبه کلنگ زنی فاز دوم مجموعه تفريحي-توريستي ستاره اورامان در شهرستان روانسر بود. با اجرای این پروژه و ساخت هتل پنج ستاره سعی کرده ایم قدمی در جهت تولید اشتغال در استان برداریم و با اجرای این طرح و طرح های مشابه گردشگری استان می تواند به رونق برسد. در این پروژه بیش از سی میلیارد تومان هزینه شده که همه ی این مبلغ آورده ی سرمایه گذار بوده و تسهیلاتی به آن اختصاص پیدا نکرده است؛ به همین خاطر در این مراسم گفتم که هر قدر که بتوانیم حضور سرمایه گذاران را در کرمانشاه تسهیل کنیم راحت تر می توان بر مشکل بیکاری فائق آمد. اگر به جای اینکه دولت به تصدی گری بپردازد شرایط سرمایه گذاری را فراهم کند بی شک توسعه امکان پذیر است و اولویت کاری من نیز کاهش تصدی گری دولت و حمایت از بخش خصوصی است. این سیاست جواب می دهد و کم کم همچون پروژه ی ستاره اورامان نتایج آن را خواهیم دید.
کتابخوان می خواهید یا آمار؟
صبح روز دوشنبه سی ام تیر در جلسه ی شورای تامین شرکت کردم. در ادامه ی برنامه های روز دوشنبه در جلسه ی انجمن کتابخانه های عمومی شرکت کردم. اولین موضوعی که در این جلسه مطرح شد مربوط به پروژه ی کتابخانه ی مرکزی کرمانشاه بود. پروژه ای که چند سال است آغاز شده و طبق قرار باید چهل درصد بودجه ی آن از محل بودجه ی استانی پرداخت می شد که این چهل درصد محقق شده است. مشکل این پروژه این است که شصت درصد باقی مانده ی آن که باید از محل بودجه ی ملی پرداخت می شده محقق نشده است. در این جلسه گفتم که خودم با وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی صحبت می کنم که اگر اراده و امکان پرداخت بودجه را دارند به ما اعلام کنند وگرنه مجبور می شویم آن را به یک بخش دیگر واگذار کنیم.
دستور کار دیگر جلسه درباره ی اختلاف دنباله دار شهرداری و نهاد کتابخانه ها بر سر نیم درصدی بود که شهرداری باید به نهاد کتابخانه ها بپردازد. نهاد کتابخانه ها از شهرداری شکایت کرده است و اختلاف نظر جدی هم بین این دو نهاد وجود دارد. بعد از شنیدن توضیحات آقای قربانی (شهردار کرمانشاه) و آقای راستی فر (سرپرست اداره كل کتابخانه های استان) تصمیم گرفتيم از آن جایی که شاکی اصلی این پرونده نهاد کتابخانه های کشور است، این مشکل را از طریق گفتگو و رایزنی با آقای مختارپور (دبیر کل نهاد کتابخانه های کشور) حل و فصل کنيم.
در این جلسه آقای راستی فر پیشنهادی هم برای افزایش کسانی که عضو کتابخانه ها می شوند داشت تا به چشم انداز هزار و چهارصد و چهار نزدیک شویم. پیشنهاد مشخص ایشان این بود که دستوری داده شود که ادارات پرسنل خود را عضو کتابخانه ها کنند. من به شدت با این پیشنهاد مخالفت کردم چون ما نیاز به کتابخوانی داریم که با طیب خاطر عضو کتابخانه شود نه اینکه کار دستوری و تشریفاتی کنیم. پرسیدم که شما کتابخوان می خواهید یا آمار؟ کار ما که آمار سازی نیست. گفتم که اگر پیشنهادی دارید که از طریق آن تشویق واقعی صورت گیرد موافقم و حمایت می کنم.
در ادامه ی برنامه های روز دوشنبه در مراسم فاتحه ی يكي از همكارانم(مرحوم آقای نادری) شرکت کردم.
سیاست دولت تدبیر و امید، کم توجهی به حیطه ی فرهنگ و هنر نیست
عصر روز دوشنبه نشستی چند ساعته با اصحاب فرهنگ و هنر استان داشتم و این عزیزان دغدغه ها و مسائل خود را بیان کردند. در ابتدای این جلسه آقای رحیمی زنگنه(مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان) گزارشی از عملکرد این اداره كل طی ماه های گذشته بیان کردند. چنانکه آقای رحیمی هم اشاره کردند عنصر اصلی کار فرهنگی استمرار است و امیدوارم این حرکات خوب اداره فرهنگ و ارشاد استمرار داشته باشد.
در این جلسه آقای محمد جواد محبت (به نمایندگی از شاعران) آقای دکتر نادر نادری (از حوزه ی پژوهش فرهنگ و هنر) آقای عبداله جواری (از حوزه ی خوشنویسی) آقای هدایت حیدری (از حوزه ی هنرهای نمایشی) آقای شهاب متقی فر (از حوزه ی موسیقی) آقای فریبرز عباسیان (از دانشگاه فرهنگ و هنر) و آقای کیوان کاشفی (از حوزه چاپ و نشر) مطالبی را بیان کردند. موضوع همه ی صحبت های این عزیزان حول محور مشکلات مادی و کمبود بودجه های برنامه های فرهنگی و هنری بود. هنرمندان کشور و به طبع استان ما با فداکاری های بسیار چراغ این عرصه ها را روشن نگه می دارند. در این جلسه آقای دکتر رادفر نيز گفتند که ما در استان نه خانه ی فرهنگ و هنر داریم، نه خانه ی هنرمندان داریم، نه خانه ی تئاتر. من هم بعد از سخنان آقای رادفر گفتم که به اهمیت هنر و فرهنگ واقف هستم، بی شک هر تحولی از فرهنگ است و هر اتفاق فرهنگی از هنر. گفتم که ما خیلی هزینه ها باید بکنیم؛ اما متاسفانه نمی کنیم، علی رغم همه ی ادعاهایی که ما مسئولین داریم، اما نسبت به فرهنگ و هنر کم توجهی می کنیم. عقب ماندگی و عدم توسعه ی ما هم از همین جا نشأت گرفته است.
در پایان به اهالی فرهنگ و هنر بر توجه جدي دولت تدبیر و امید به این حوزه تأكيد كردم. از آقای رحیمی زنگنه خواستم که برنامه ریزی کنند تا در هفته اول یا دوم بعد از ماه مبارک رمضان نشست دیگری با نمایندگان هنرمندان و اهالی فرهنگ داشته باشیم و با وقت کافی در فضایی بی تکلف به صورت ریز مسائل و مشکلات اي حوزه را شناسایی و برای آنها چاره اندیشی کنیم.
بعد از این نشست با اصحاب فرهنگ هنر استان افطاری را صرف کردم. بعد از ضیافت افطاری به فرودگاه رفتم و به مقصد تهران پرواز کردم.
 
منبع : وب سایت ابراهیم رضایی بابادیامتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در بالاترين اشتراک گذاري در فيس بوک اشتراک گذاري در افسران | چاپ | نظرات خود را در ذيل مطلب بيان فرماييد

ارسال دیدگاه 1
  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی
کلیه ی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
Copyright © 2017 fanoosonline, All rights reserved