close
متخصص ارتودنسی
پايگاه خبري تحليلي فانوس آنلاين
صفحه اصلی فانوس آنلاین هر 5 دقیقه به روز میشود
چهارشنبه 02 دي 1394 14:17
شایعه پراکنی برخی سایت های استان از عملکرد شهردار

به گزارش فانوس آنلاین ،شهردار کرمانشاه در نشست ستاد جرائم خاص استان که در محل سالن جلسات دادسرای عمومی کرمانشاه برگزار شد، با اشاره به مشکل سد معبر دستفروشان در برخی از معابر شهری کرمانشاه گفت: در همه جای دنیا و براساس قانون، سد معبر خلاف قانون است و باید با آن برخورد شود و از ابتدای فعالیت بنده شهرداری کرمانشاه چند محور را پاکسازی کرده است.

 به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل شهرداری کرمانشاه، دکتر عبدالرضا شعبانی افزود: در راستای پاکسازی و رفع مشکل سد معبر دو مسیر در خیابان مدرس و نوبهار در دستور کار قرار گرفت که البته این نقاط آلوده به افرادی بود که در پوشش دست فروشی اقدام به فروش مواد مخدر، سی دی های مبتذل و... می کردند.

شهردار کرمانشاه ادامه داد: همچنین در این رابطه در میدان آزادی نیز اقدام شد و هم اکنون از وجود دستفروشان پاک سازی شده است و اجازه بساط کردن دست فروشان در طول روز به کسی داده نمی شود و شب بازاری نیز برای دست فروشی شبانه در این مناطق تدارک دیده شده است.

دکتر شعبانی بر هماهنگی نهادهای مذکور برای رسیدن به نتایج مثبت در این زمینه تاکید کرد وگفت: انتظار ما از نیروی انتظامی این است که در کنار اقدامات شهرداری با مواردی که اشاعه بی قانونی می کنند برخورد شود و البته رفع کامل این مشکلات نیز همکاری شهرداری، نیروی انتظامی، دستگاه قضایی و سایر نهادهای مرتبط را می طلبد.

شهردار کرمانشاه بر انجام اقدامات پیشگیرانه برای جلوگیری از بروز جرایمی چون سرقت تاکید کرد و آن را مستلزم همکاری همه دستگاه ها و نهادهای مرتبط با این موضوع شد.

وی یادآور شد: شهرداری کرمانشاه در راستای ساماندهی مشاغل مزاحم به ویژه دستفروشان اقدام به جمع‌آوری این افراد از چند نقطه عمده سطح شهر کرمانشاه کرد که این اقدام مورد رضایت مردم و اغلب کسبه و بازاریان قرار گرفت، اما برخی از مطبوعات و سایت‌ها اقدام به جوسازی علیه این اقدام شهرداری کردند.

 وی با بیان اینکه برخی سایت‌ها فقط به شایعه‌پراکنی، تشویش اذهان‌عمومی و تحریک‌قومیت‌ها می‌پردازند، تصریح کرد: این مطبوعات و سایت‌ها در انعکاس اخبار خود چنین به مردم القاء می‌کردند که شهرداری می‌خواهد جوانان این شهر را از نان خوردن بیندازد، درحالیکه شهرداری فعالیتی قانونی انجام داده و به‌دنبال ساماندهی این دستفروشان است.

 دکتر شعبانی با تاکید بر اینکه قانون‌گذار باید با کسانی که اشاعه به ‌بی‌قانونی می کنند برخورد جدی کند، گفت: از دستگاه قضایی استان انتظار داریم این موضوع را جدی گرفته و با سایت‌ها و مطبوعاتی که چنین اقدامات غیرقانونی را انجام می‌دهند، برخورد جدی کند.

تذکر جدی دادستان کرمانشاه:

با سایت‌هایی که بر سر تخریب مسئولین استان معامله می‌کنند، برخورد می‌کنیم

 

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه به سایت‌ها و مطبوعاتی که دست به تخریب مسئولین می‌زنند، تذکر جدی داد.

دادستان عمومی و انقلاب کرمانشاه در جلسه ستاد مبارزه با جرایم خاص، اظهارکرد: انتقاد مطبوعات از مسئولین موضوعی بسیار مهم و حائز اهمیت است و کسانی که مسئولیتی را بر عهده می‌گیرند باید مقداری سعه‌صدر داشته باشند و حتی از نقد استقبال کنند. البته نقد باید سازنده و بدون غرض‌ورزی شخصی باشد.

 مجتبی ملکی تاکید کرد: اما در نقطه مقابل نقدهایی که با هدف تخریب مسئولین و افراد صاحب نام صورت گیرد هرگز پذیرفتنی نیست و یقین بدانید که دستگاه قضایی با چنین مواردی برخورد قاطع و جدی خواهد کرد.

 وی ادامه داد: متاسفانه شاهدیم در برخی مطبوعات و سایت‌های موجود در فضای مجازی معامله‌هایی با برخی افراد و گروه‌ها در راستای تخریب مسئولین صورت می‌گیرد که مطمئنا با آنها برخورد جدی خواهیم کرد.

 دادستان کرمانشاه تصریح کرد: دستگاه قضایی هیچ مشکلی برای برخورد با سایت‌ها و مطبوعاتی که دست به تخریب مسئولین خدمت‌گذار نظام می‌زنند، ندارد.

 وی تاکید کرد: البته این موارد تنها در معدود سایت‌ها و مطبوعات استان دیده شده و باید گفت که غاطبه رسانه‌های استان اینگونه نیستند و همواره در راستای اهداف توسعه استان قدم بر می‌دارند.

 ملکی گفت: از رسانه‌های استان انتظار داریم مسائل مربوط به استان را به گونه‌ای انعکاس دهند که باعث ایجاد حس امید و نشاط در مردم شود، نه اینکه احساس یاس و ناامیدی در آنها را فراهم آورد.

 وی افزود: در سالی که به فرمایش مقام معظم رهبری به عنوان سال همدلی و همزبانی نامگذاری شده از رسانه‌ها و مسئولین استان انتظار داریم که همدل و همگام در راستای توسعه استان و ایجاد احساس امنیت در میان مردم گام بردارند.

**سیستمی هوشمند برشهرداری کرمانشاه حاکم می شود

دکتر شعبانی در این نشست تاکید کرد: در جایگاه شهردار کرمانشاه قول می دهم آنچه را که تعهد کنم به انجام برسانم و در بحث احداث پارکینگ در سطح شهر برای روان شدن ترافیک نیز تلاش می کنیم.

شعبانی افزود: بنده چند ماهی است که فعالیتم را در شهرداری کرمانشاه شروع کرده ام و قراردادها بسته شده است اما سعی ما این است که سال آینده یک مدیریت جدید با سیستمی هوشمند بر مجموعه شهرداری کرمانشاه حاکم شود.

وی از هزینه کردن 3 میلیارد تومان از دارایی های مسکوت شده شهرداری در زمینه ساخت و بهسازی مجموعه شهری خبرداد و تصریح کرد: 7 میلیارد تومان مسکوت شده دیگر نیز هم اکنون به جایی دیگری منتقل شده که به سود رسیده است و سعی داریم در اولین فرصت آن را نیز آورده و در بخش های مختلف از جمله احداث پارکینگ های در سطح شهر هزینه کنیم.

شهردار کرمانشاه هم چنین به بحث انتقال مشاغل مزاحم شهری نیز اشاره کرد و گفت: این پروژه هم اکنون در دست انجام است و محلی در حاشیه شهر به این منظور در حال احداث و آماده سازی است.

وی در خصوص مشکل فرمانداری در خصوص زمین احداث شهرک مشاغل مزاحم نیز گفت: اگر این محل متعلق به شهرداری باشد یعنی متعلق به عموم است و شهرداری نه شرعا و نه قانونا حق هبه آن را ندارد.

شعبانی باردیگر در پاسخ به حاضرین در خصوص ساماندهی دست فروشان میدان آزادی گفت: در طول روز اجازه دست فروشی به هیچ کس داده نمی شود و در شب نیز، شب بازاری تدارک دیده شده است اما در خصوص برخورد با مصادیق مجرمانه این موضوع به عهده ما نبوده و باید نیروی انتظامی وارد عمل شود.

** انتقال برخی از متخصصان پارکینگ شهرداری به محلی دیگر

وی در خصوص مشکل تجمع پزشکان در پارکینگ شهرداری و ایجاد مشکلاتی چون ترافیک در این نقطه گفت: از زمان فعالیت من هیچ گونه مجوزی برای زدن مطب پزشکان در این محل صادر نشده است و در این زمینه محدودیت قائل هستیم.

شهردار کرمانشاه، هم چنین از احداث یک مجتمع پشت هتل پارسیان کرمانشاه برای انتقال تعدادی از متخصصان پارکینگ شهرداری به این محل خبرداد.

وی تصریح کرد: سعی ما این است علاوه بر انتقال ساختمان پزشکان، میادین و آرامستان  نیز به حاشیه شهر برده شود تا بارترافیکی کاهش یابد و هم اکنون نیز چند محل شناسایی و چند محل دیگر نیز در دستور کار است اما رفع این معضلات چون معضل ترافیک به صورت کامل، نیازمند زمان است.

**ضرورت انجام اقدامات پیشگیرانه در جرائم

 دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بر انجام اقدامات پیشگیرانه با بررسی ریشه ای جرائم و بر رفع هرچه سریعتر ترافیک موجود در شهر کرمانشاه تاکید کرد.

مجتبی ملکی با اشاره به مصوبات جلسات قبل این ستاد، یکی از مهمترین مشکلات در دستور این ستاد را بحث سرقت در استان دانست.

وی افزود: در جهت جلوگیری از این بزه در سطح استان مصوباتی به تصویب رسیده بود که از آن جمله می توان به شناسایی نقاط بدون روشنایی از سوی پلیس و معرفی آن به اداره برق برای رفع این مشکل اشاره کرد تا پس از شناسایی این معابر و معرفی آن به شرکت برق، اقدامات لازم در جهت مرتفع کردن آن صورت گیرد.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه بر در اولویت قرار دادن نقاط حساس که دارای بیشترین آمارسرقت هستند تاکید کرد و گفت: پلیس این نقاط را در اولویت شناسایی و معرفی به شرکت برق قرار دهد تا تصمیمات لازم اتخاذ شود.

وی هم چنین مشکل ترافیک در سطح شهر و عدم وجود پارکینگ به تناسب نیاز در شهر را از دیگر مشکلات دانست که باید برای آن چاره اندیشی شود.

ملکی تصریح کرد: باید برای رفع این مشکل تدابیری از سوی شهرداری برای ایجاد پارکینگ اتخاذ شده و یا حداقل در موارد اضطرار پارکینگ های موقتی تدارک دیده شود تا شهروندان از این نظر دچار مشکل نشوند.

وی بر رصد مسائل و مشکلات به صورت پیشگیرانه تاکید کرد و گفت: امیدواریم در نتیجه این اقدام شاهد کاهش آمار جرایم جزئی چون سرقت های کوچک باشیم.

دادستان عمومی و انقلاب استان کرمانشاه تصریح کرد: خوشبختانه ما آمار بالایی در پرونده های جرایم سازمان یافته نداریم و اغلب سرقت های صورت گرفته نیز به صورت جزئی است که برای رفع آن نیاز به اقدامات پیشگیرانه وجود دارد.

ملکی باردیگر به ترافیک موجود در شهر اشاره  و تصریح کرد: وجود ترافیک سنگین در شهر گاهی مانع از رسیدگی سریع نیروهای انتظامی و امنیتی به مشکلاتی از این دست خواهد شد و نمی توانند سر وقت در محل حاضر و اقدام کنند، لذا رسیدگی به این موضوع باید در اولویت قرار گرفته و یک ضرورت است.

وی بر بررسی ریشه ای معضلات و مشکلات سطح شهر اعم از سرقت، مشکل دستفروشان، مشاغل مزاحم و... تاکید کرد گفت: متاسفانه سال هاست که برخی از این مشکلات چون مشکلات اقتصادی و بیکاری به طرق مختلف و از زبان افراد مختلف بیان می شود اما به اینکه چه زمانی و چه کسی باید به آن رسیدگی کند آنگونه که باید پرداخته نشده است.


برچسپ : , , ,

امتياز : نتيجه : 0 امتياز توسط 0 نفر مجموع امتياز : 0

اشتراک گذاري در کلوب اشتراک گذاري در بالاترين اشتراک گذاري در فيس بوک اشتراک گذاري در افسران | چاپ | نظرات خود را در ذيل مطلب بيان فرماييد

ارسال دیدگاه 1
  نام
  ایمیل (منتشر نمی‌شود) (لازم)
  وبسایت
  :) :( ;) :D ;)) :X :? :P :* =(( :O @};- :B /:) :S
  نظر خصوصی
  مشخصات شما ذخیره شود ؟ [حذف مشخصات] [شکلک ها]
  کد امنیتی
کلیه ی حقوق مادی و معنوی محفوظ می باشد.
Copyright © 2017 fanoosonline, All rights reserved